Kontakt
Aktualności
Blog
Porady i wskazówki
Konie fryzyjskie
Relacje
Polecamy
Filmy
REFERENCJE
Zajeżdżanie krok po kroku - FILM!
Galeria zdjęć
NA SPRZEDAŻ
Konie aktualnie w treningu
Konie przez nas trenowane
Sesje zdjęciowe
Zawody i pokazy
Treningi
Inne
Konie na sprzedaż
Szkolenia
Chironsport.pl Newsletter
Imię
E-mail
powrót  powrót do listy wpisów
Konsultacje w Sekcji Jeździeckiej Mar-Rom - wrzesień 2011

12-14 września w Sekcji Jeździeckiej Mar-Rom odbyły się konsultacje ujeżdżeniowe prowadzone przez Justynę Ruda.

 

W zajęciach wzięło udział dziewięć par na różnym poziomie zaawansowania z różnymi problemami treningowymi i tak się złożyło, że były same amazonki,  nad czym pracowałyśmy przez te trzy dni?

 

Dwie amazonki wzięły udział w zajęciach na koniach fryzyjskich - Ania i Kronos oraz Danusia i Janus, to pary które przygotowywały się do IBOP'u, czyli testu użytkowego dla koni fryzyjskich. Ania i Kronos pracowali nad poprawnym kontaktem oraz galopem, natomiast Danusia i Janus nad żuciem z ręki i poprawnym prowadzeniem Janusa na prostych i w tempie do przodu na czworoboku. Danusia i Janus przejechali również treningowo program IBOP.

 

Monika i Bryza, to para z którą spotkałyśmy się po raz drugi - dlatego też wrześniowe zajęcia były kontynuacją treningu jaki odbył się w SK Moszna. Pracowałyśmy więc nad chodami bocznymi w stępie i kłusie oraz nad dosiadem. Na zakończenie konsultacji para ta przejechała treningowo program P2.

 

Z Darią i Neo pracowaliśmy głównie nad rozluźnieniem oraz zebraniem konia i utrzymaniem zebrania przez amazonkę. Para na zakończenie zmierzyła się z programem do brązowej odznaki.

 

Aneta,  która na konsultacjach dosiadała Elanda miała dość trudne zadanie, ponieważ koń w wyniku wcześniejszego treningu pod innym jeźdźcem był dość nerwowy i usztywniony. Praca tej pary opierała się głównie na ćwiczeniach rozluźniających, przejściach oraz wstępnej pracy nad kontaktem.

 

Drugim koniem z którym pracowała Danusia była Katalonia. Ze względu na to, że klacz ma duże umiejętności w dyscyplinie ujeżdżenia, Danusia mogła szlifować na niej prawidłowe użycie pomocy oraz pracę na kontakcie i w zebraniu. Para ta również przejechała treningowo program IBOP.

 

Kolejną amazonką która wzięła udział w zajęciach z dwoma końmi była Ola - pierwszy jej koń, to bardzo pobudliwa Bawełna z ktorą pracowałyśmy nad wyrównaniem tempa i zwolnieniem oraz skupieniem na jeźdźcu. Drugim koniem był 4letni ogierek i tutaj praca polegała na wskazówkach dotyczących treningu młodego, niedawno zajeżdżonego konia.

 

Najmłodszą uczestniczką zajęć była "mała" Ola, która na Hatim pracowała głównie nad swoim dosiadem i poprawnym użyciem pomocy, potrzebnym jej w dalszych treningach skokowych.

 

Ze wszystkimi dziewczynami świetnie się pracowało. Konsultacje miały wspaniałą atmosferę oraz organizację, poczynając od rozpiski czasowej na rewelacyjnie rozwiązanych posiłkach dla uczestników kończąc. Bardzo dziękuję uczestniczkom i organizatorkom, a także właścicielom ośrodka za gościnę. Już niedługo w listopadzie spotkamy się po raz kolejny!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć które zrobiła: Aneta Woźniak

 

 

 

 

 

 

 

Wpis dodany przez: Justyna Ruda
Data dodania wpisu: Wtorek, 8 Listopad 2011 godz. 19:26
Ostatnio zmieniony: Wtorek, 8 Listopad 2011 godz. 20:21
Dodaj swój komentarz do tego artykułu
Podpis:
Data:
Treść komentarza (2000 / 2000):
Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie Chironsport.pl.
» Zapoznaj się regulaminem «
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, zrób to jako pierwszy.
kalejdoskopjezdziecki.pl
moszna.pl
tank.dytko.pl
bioagra.pl
obiegly.pl
stadniny.pl
koniefryzyjskie.org.pl
allekonie.pl
stat4u