Kontakt
Aktualności
Blog
Porady i wskazówki
Konie fryzyjskie
Relacje
Polecamy
Filmy
REFERENCJE
Zajeżdżanie krok po kroku - FILM!
Galeria zdjęć
NA SPRZEDAŻ
Konie aktualnie w treningu
Konie przez nas trenowane
Sesje zdjęciowe
Zawody i pokazy
Treningi
Inne
Konie na sprzedaż
Szkolenia
Chironsport.pl Newsletter
Imię
E-mail
Aleksandra Pończochin i Gladius - para przygotowywana do amatorskich zawodów ujeżdżeniowych. Gladius trafił do Oli w 2010 roku i dopiero rozpoczyna prawdziwe treningi, ale Ola może się już pochwalić drugim miejscem w Pucharze Lewady 2010 na losowanych koniach w kategorii seniorów.


Ewa Nagulewicz i Metaxa - Ewa jako junior trenowała skoki przez przeszkody ze swoją drugą klaczą Mapą, która jest już na zasłużonej emeryturze. Obecnie z córką Mapy - Metaxą poznają tajniki ujeżdżenia. Metaxa nie należy do pokornych wierzchowców, dlatego tym większą satysfakcje dają jej postępy - na dzień dzisiejszy opanowała już część elementów klasy N.


Kinga i Noe - wparwdzie Noe ma za sobą starty w dyscyplinie skoków przez przeszkody, ale obecnie wraz ze swoją młodą właścicielką trenują podstawy ujeżdzenia. Kinga niedawno rozpoczęła przygodę z jeździectwem, ale bardzo szybko robi postępy. Najbliższym celem sportowym pary jest egzamin na brązową odznakę jeździecką.

fot.Kinga Stachowiak

Zbigniew Brzozowski i Biedronka - doktor Brzozowski jest lekarzem medycyny łączącym osiągnięcia medycyny Zachodu z wiedzą i mądrością medycyny Wschodu. Od lat związany jest z jeździectwem, wykorzystywał dobroczynny wpływ jazdy konnej w leczeniu dysfunkcji narządu ruchu prowadząc Ośrodek Rehabilitacji Konnej w Przechodzie. Jego zamiłowanie do sportu oraz niesamowity zapał sprawiły, że obecnie pilnie trenuje podstawy ujeżdżenia. Klacz Biedronka, to bardzo urodziwa starsza pani rasy śląskiej, która jest wierną towarzyszką doktora zarówno w leczeniu pacjentów, jak i w wyprawach w tereny, amatorskich zawodach skokowych, a obecnie cierpliwym partnerem w doskonaleniu klasycznej sztuki jazdy. Dzięki współpracy z doktorem Brzozowskim nasz zespół zyskał niezależnego konsultanta homeopatę i akupunkturzystę z którego wiedzy i umiejętności możemy korzystać, nawet przy drobnych dolegliwościach własnych i naszych koni. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową doktora Brzozowskiego www.rosamystica.pl


Patrycja Usinowicz oraz Parczew i Bandera - Patrycja jest architektem, ale od najmłodszych lat związana jest z końmi. Parczew to jej pierwszy prywatny koń i pierwsze prawdziwe wyzwanie, z którym znają się i pracują już ponad 10 lat. Jako folblut po przejściach "dziadunio Parczew" miewa swoje humory i zawsze potrafi zaskoczyć tym czego się wystraszy, ale jak na swój poważny wiek jest w rewelacyjnej kondycji i nadal chętnie się uczy - opanował już elementy ujeżdżeniowe klasy C, a także cały zestaw sztuczek z ziemi z kłanianiem się i stawaniem dęba na zawołanie włącznie. Jako młody koń startował w WKKW, a pod swoją właścicielką startował zarówno w skokach przez przeszkody jak i w ujeżdżeniu, chodzi również w damskim siodle. Bandera to bardzo urodziwa 5 letnia klacz, którą w roku 2011 Patrycja z naszą pomocą przygotowuje do startów w konkursach ujeżdżenia.


Maria "Mary" Pietrzyńska - luzaczka, jak sama o sobie mówi pełniła funkcję "obsługi naziemnej" firmy. Przygodę z jeździectwem rozpoczęła w S.O. Książ, posiada uprawnienia sędziego jeździeckiego III klasy oraz opiekuna kolonijnego. Mary jest osobą niezwykle ambitną, pracując dla nas swój czas dzieliła pomiędzy obowiązki luzaka oraz zajęcia w Policealnym Studium Weterynaryjnym w Katowicach, a także Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie Opolskim! Drugą wielką miłością Mary zaraz po koniach jest sztuka, a konkretnie grafika oraz malarstwo akwarelowe, ma również ukończoną specjalizację z jubilerstwa i wyceny kamieni szlachetnych w Szkole Wyższej Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu oraz Policealne Studium Hodowli Koni Equus. Jesteśmy dumni z tego, że Marysia należała do naszego zespołu, była dla nas zawsze niezastąpioną, fachową pomocą zarówno w stajni, jak i na zawodach. Obecnie Mary pracuje w Anglii i nadal się dokształca! Pomimo dużej odległości wciąż mamy z Mary kontakt i mamy nadzieję, że w przyszłości znowu będziemy razem współpracować.
Monika Banyś oraz Gold Quest, Raksa i Rock Star - Monika wraz z córką Izą, są miłośniczkami skoków przez przeszkody, ale chętnie pracują nad swoim dosiadem oraz nad podstawowym wyszkoleniem swoich koni. Wcześniej Monika trenowała z nami na Raksie, obecnie pokłada duże nadzieje w edukacji Gold Questa. W przyszłości zamierza również zadbać o prawidłowe podstawy nauki swojego najmłodszego konia "Rock Stara" syna Raksy i ogiera Concord.
Dziewczyny zakończyły treningi z naszym zespołem i kontynuują trening skokowy.

fot K.Kaliciński

Bożena Nowaczyńska oraz Ypkje fan'e Skans (Gerryt 360, Tsjeard 331) klacz stb III premia i Dieneke B. (Adel 357, Leffert 306), klacz ster I premia. Bożena, właścicielka 3 pięknych fryzek (również Reitske) wygląda na to, że zapoczątkowuje w Polsce modę na fryzy w ujeżdżeniu. Pasjonatka ujeżdżenia i fryzów sama z zapałem trenuje swoje konie przy naszej pomocy. W 2010 roku Ypkje zajęła pod Bożeną 3 miejsce w teście ujeżdżeniowym dla koni fryzyjskich - IBOP. W 2011 roku planowane są starty niezwykle urodziwej, ale dużo bardziej wymagającej pod względem treningu Dieneke.
Pani Bożena Nowaczyńska oraz jej trzy wspaniałe klacze fryzyjskie Reitske, Ypkje i Dieneke B. zakończyły trening z naszym zespołem. Dziękujemy za wspólne sukcesy i życzymy kolejnych na płaszczyźnie sportowej i hodowlanej! zespół Chironsport.pl
Polecamy strony naszych przyjaciół:

Stadnina Koni Moszna - Hodowla koni olimpijskich - obecnie korzystamy z ich gościnności
Obiegły Pasze - My je sobie chwalimy!
Frizo.eu - Wszystko o fryzach
Szpitalkoni.eu - lek.wet. Paweł Golonka
Rosamystica.pl - lek.med. Zbigniew Brzozowski
Jessica Boroń - Wspaniały fotograf, autorka znacznej części zdjęć dla Chironsport.pl
mksklep - Sprawdzony internetowy sklep jeździecki
Stajnia Polna
kalejdoskopjezdziecki.pl
moszna.pl
tank.dytko.pl
bioagra.pl
obiegly.pl
stadniny.pl
koniefryzyjskie.org.pl
allekonie.pl
stat4u