Kontakt
Aktualności
Blog
Porady i wskazówki
Konie fryzyjskie
Relacje
Polecamy
Filmy
REFERENCJE
Zajeżdżanie krok po kroku - FILM!
Galeria zdjęć
NA SPRZEDAŻ
Konie aktualnie w treningu
Konie przez nas trenowane
Sesje zdjęciowe
Zawody i pokazy
Treningi
Inne
Konie na sprzedaż
Szkolenia
Chironsport.pl Newsletter
Imię
E-mail
powrót  powrót do listy wpisów
IBOP 2012

Emocje i zmęczenie po wyjeździe już trochę opadły i w imieniu naszego zespołu chciałam podziękować za wspaniałą imprezę! Ośrodek, organizacja oraz masa serdecznych ludzi przyczyniły się do tego, że nawet niska temperatura nie zmniejszyła nam frajdy z uczestniczenia w tegorocznym Przeglądzie i IBOPie KJ Zbyszko pod Łodzią.


Jako uczestnik dwóch i obserwator trzech tego typu imprez w Polsce mogę powiedzieć, że poziom organizacji oraz prezentacji koni szybko rośnie! Dlatego też wielkie brawa dla wszystkich zaangażowanych w to, żebyśmy mogli i w tym roku zaprezentować konie oraz dla uczestników, bo bez nich nie byłoby szansy na to żeby impreza się udała!


Z mojej strony jestem bardzo dumna i zadowolona z wyniku Keesa i zajęcia drugiego miejsca w IBOP - chłopak bardzo się starał i pokazał maksimum swoich możliwości, a różnica pomiędzy naszym wynikiem a wynikiem zwyciężczyni to jedynie 2,5 punkta! Jak na 3-cio premiowego wałaszka, którego słabe i mocne strony doskonale z tatą-trenerem znamy - na prawdę zaprezentował się super i za to otrzymał wspaniała marchewkowo- jabłkową nagrodę po powrocie do domu. W domu pilnie trenowaliśmy elementy z programu, ale jego pośrednie kłusy podczas przejazdu na zawodach mnie zaskoczyły, bo były to najlepsze pośrednie jakie do tej pory zrobił! Oceny sędziów były bardzo rzetelne i zgadzam się z nimi w 100% - to był konkurs oceny jakości koni - ich ruchu i możliwości, a kryteria oceny były takie jak na imprezach typu Mistrzostwa Polski Młodych Koni w Ujeżdżeniu. Oceny nie były ani zawyżone, ani zaniżone. Oczywiście czasem udaje się dostać trochę więcej punktów za dokładność jeżeli stawka koni z którymi się startuje jest bardzo wyrównana, ale 3-premiowy Kees startował w grupie rewelacyjnych, klaczy i niestety przy ich ruchu nie miał szans na więcej punktów. Serdecznie gratuluje zwycięstwa Ygran - klaczy będącej własnością Joasi Frycze, pokazywanej przez Olę Szulc, która to klacz była bezprecedensową faworytką. Gratulacje trzeciego miejsca dla klaczy Aafke, prezentowanej przez właścicielkę Marzenę Tomasik - klacz ma świetne warunki ruchowe i uważam, że w dalszym treningu będzie się rozwijać i może być "czarnym koniem" ;) kolejnego IBOPu. Wielkie brawa dla Walkirii będącej własnością Wawerka oraz prezentującej ją Kasi Papierskiej, pary która dopiero rozpoczyna prawdziwe treningi - trzymam kciuki za dalsze postępy, bo dziewczyny mogą jeszcze wiele razem osiągnąć!

Jeszcze raz dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom za wspaniała imprezę.

Poniżej oceny Keesa:

stęp 5
kłus 7
galop 6
samoniesienie i równowaga 7
posłuszeństwo 6,5
przejścia 6,5
impuls 6,5

wynik końcowy 69,5 pkt


Wpis dodany przez: Justyna Ruda
Data dodania wpisu: Poniedziałek, 22 Październik 2012 godz. 08:10
Ostatnio zmieniony: Poniedziałek, 22 Październik 2012 godz. 08:14
Dodaj swój komentarz do tego artykułu
Podpis:
Data:
Treść komentarza (2000 / 2000):
Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie Chironsport.pl.
» Zapoznaj się regulaminem «
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, zrób to jako pierwszy.
kalejdoskopjezdziecki.pl
moszna.pl
tank.dytko.pl
bioagra.pl
obiegly.pl
stadniny.pl
koniefryzyjskie.org.pl
allekonie.pl
stat4u